Spraw uśmiech na twarzy u swojej babci i dziadka

Ważne osoby w naszym życiu

W naszym życiu są osoby ważne i mniej istotne. Do tej pierwszej grupy należą na pewno nasze babcie oraz dziadkowie. Gdy nadchodzi ich dzień, to chcemy im wręczyć upominek, który będzie świadczył o naszej niekończącej się miłości. Jaki prezent na dzień babci i dziadka (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezenty-na-dzien-babci-i-dziadka) będzie się nadawał? Na pewno powinniśmy wziąć pod uwagę książki.

Polecamy propozycję od Wojciecha Cejrowskiego pod tytułem “Piechotą do źródeł Orinoko”. Pomimo tego, że Wojciech Cejrowski uchodzi za postać nieco kontrowersyjną, to tworzy książki przyrodnicze, które są bardzo wciągające. Na pewno zaciekawią także nasze babcie oraz dziadków. W jednej z książek snuje opowieść o niebezpiecznej, a do tego zaskakującej podróży po Ameryce Południowej. Nasza kochana babcia i ukochany dziadek dowiedzą się, jak żyją Indianie, czy też jak wygląda przemysł szmaragdów.

Seniorzy interesują się także bardzo często ziołami. Propozycja Thomasa Easley’a oraz Stevena Horne “Zioła, które leczą. Nowoczesna roślinna apteka w Twoim domu” na pewno ich zainteresuje. Dzięki tej książce nasi dziadkowie i babcie dowiedzą się jak wykorzystać zioła w domu. Dowiedzą się także, które zioła leczą dane schorzenia. Unikną w ten sposób chemii i zaczną leczyć lekkie dolegliwości naturalnie.

Pamiętaj o dużych literach

Nasi dziadkowie oraz babcie bardzo często mają problemy ze wzrokiem. Wiadomo, że wraz z upływem lat, wzrok nieco szwankuje. W związku z tym powinniśmy zwrócić uwagę, aby kupowane książki miały duże literki. Wszystko po to, aby nie było problemu z komfortowym czytaniem. W wielu księgarniach stacjonarnych, jak i internetowych znajdziemy nawet specjalne działy z książkami, które wyróżniają się dużymi czcionkami. Gdy poszukujemy książki właśnie dla starszych osób mających problem ze wzrokiem, to udajmy się właśnie do tego działu, a znajdziemy wiele ciekawych propozycji. Zawsze można poprosić o pomoc pracownika księgarni.